Delsbo Kör -& Ridsällskap
Ridgrupper HT-2022

Ridgrupper HT-2022


Höstterminen 2022 börjar v.35, måndagen den 29/8.

Terminen pågår till och med onsdag v.51 och är 18 gånger lång.


Här nedan finns nu ett preliminärt utkast för höstterminens grupper. Titta och se om tider och grupper passar. Hör av dig om något ska ändras 😊



Du som ridit under föregående termin har automatiskt din plats kvar.

Du måste aktivt avsäga dig din plats om du vill sluta.




Önskar du börja rida men ännu inte gjort någon anmälan är varmt välkommen att göra det.



All kontakt angående ridgrupper 

ska ske via mail: info@dkrs.se


Vi ridlärare:

Marit Glantz MG

Malin Björk MB

Evelina Björk EB

Vilken ridlärare som har vilken grupp ser du i schemat


Vi önskar alla ridande varmt välkomna.



Måndag

Börjar v35

16:30

17:30 - MG

18:30 - MG

19:30- MG

20:30 



Seniorgrupp

Sandra Zackris Tors

Maria Sjöndin

Karin Ås

Anna Kron 

........................

........................




Juniorgrupp

Ester Konradsdotter

Oline Krutzen

Irmelin Sundberg

Systrarna Bryngelsson

Felicia Halvarsson

............................

Junior/seniorgrupp

Ebba Lantz

Felicía Jonsson
Ebba Kotak Östberg

Stina Snygg

Emilia Larsson

Emmy Brolin Krutzen


Senior/juniorgrupp

Per Nyström

Madde Åström

Emilia Karlsson

Pia Dahlkvist

Annie Bergström

Ulrika Olsson











Tisdag

Börjar v35

16.30  - MB

17.30 - MB

18:30 - MG

19:30 - MG

20.30 MG


Juniorgrupp


Leja Puusepp

Signe Eriksson

Elsa Hedman

Wilma Åström

Majken Larsson

...............................




Juniorgrupp

Iris Fredin Palomba 

Karolina Åström

Melina Hansson

Alva Alcaraz

Moa Heijbel

............................


Juniorgrupp

Lisen Lundholm

Agnes Tyberg

Cornelia Gäfvert

Sigrid Sandin

Elin Emretsson

..............................


Seniorgrupp

Anna Eriksson
Madde Lundholm

Maria Nordgren

Hanna Pettersson

Emma Furberg

Beatrice Pettersson

Kortgrupp, max 6 elever, minst 4 elever/gång

Dressyr jämna veckor markarbete  udda veckor 😊

God ridvana krävs.









Onsdag 

Börjar v35

16,45 - MG

17.45 - MB

18:45 - MB

19.45 - MB




Juniorgrupp

Emilia Hagenöhr

Emilia Juhlén

Lina Eriksson

Tilda Bergström

Julia Wängman

Alva Sidenvall




Juniorgrupp

Alva Eriksson

Ellie Bolin

Julia Hokkanen

Nellie Dahlström

Elle Juhlén

...........................

Junior-/

seniorgrupp 

Josefin Jonsson

Linnèa Lindkvist

Emmy Brolin Krutzén

Xandra Fahje

Berit Fahje

..............................


Kortgrupp för ungdomar och vuxna med någon vana.











Torsdag

Börjar v35

17.00 - MB

18.00 - MB

19.00 - MB

19.00 - MB

20.00 - EB


Juniorgrupp


Saga West

Alva West

Lovisa Lagerqvist

Vanessa Blomqvist

..........................

..........................







Juniorgrupp

Josefin Olsvens

Tora Fredin

Vilda Lovén 

Eia Rudolphi

Emilia Jonsson

Linnéa Hjalmarsson







Dressyr

Jämn vecka


Maj-Lis Persson Gladh 

Chatrine Rolfhamre

Linn Lindberg

Carina Juhlin 

Sofie Rooth

Rebecka Svensk





Working Equitation

Ojämn vecka


Ej klar


Maj-Lis Persson Gladh

Chatrine Rolfhamre

Linn Lindberg

Christina Björk 

Sofie Rooth

Louise Vendel 

Rebecka Svensk

Seniorgrupp


Emma Thiman

Paula Fredin

Monica Dahlström

Theres Östgård

Linnéa Sedendahl

.........................














Fredag

Börjar v35

10.30 - MG

16.00 - MB

16.00 MB

17.00 - EB

18.00 - EB

19.00 - EB

Dressyrgrupp/kortgrupp

 

Ulla Rosin Schönberg

Gitta Hedin

...........................

...........................

...........................

............................


Hästlekis 

Udda veckor

Börjar v. 35


Isabelle Östgård

Nelly Björk

Astrid Crosson

Selma Persson

Johnny Newberg

Julia Vendel

Hästlekis

Jämna veckor

Obs! Börjar v. 36

Ej klar

Holly Eriksson

Linn Svensson Warin

Vera Eriksson

Iris Modig

Saga Sundberg

Ny elev


Nybörjargrupp

Frida Skog Zetterberg

Cassandra Tassone

Edit Tano

Tuva Broberg

Tiberius Tassone

Sigrid Liw



Juniorgrupp

Irma Nord

Ester Tano

Era Tano

Elsa Kotak Östberg

Ylva Dellesjö

.............................





Värdinne-ridning

för er som är stallvärdinnor
















Jämn Lördag

Börjar v36







9.00 - MB

9.30 - MB

10.10 - MB

10.50 - MB

13.00  MB

15:30 - MB

15:30 - MB


Hästlekis



Nova Jacobsson

Telda Nordkvist Tors

My Zettersten

Solveig Liw Myra Östberg

Ida Sivertun

Hästlekis


Hillevi Franklin

Miriam Åhs

Tyra Fredin

Fanny Dalanes

Idun Tunlid

Milou Rissanen





Hästlekis

Alice Fredin

Ebba Trolin

Irmelin Moo Jonsson

John Åkerlund

Isabel Bergström

Ny elev





Ponnyridning.


Prova på att rida

50 kr

Anmälan senast 

fredagen innan via SMS.


Working Equitation junior

Ej klar 


Lisen Lundholm

Freja Strid Blomdahl

Evelina Björk

(Olivia Karlsson?

Helena Olsson?)


Working Equitation

Magdalena Erdelyi

Carina Julin

Chatarina Öst Wilkens

Louise Vendel

Anna Eriksson