Delsbo Kör -& Ridsällskap
Ridgrupper HT-2022

Ridgrupper HT-2022


Höstterminen 2022 börjar v.35, måndagen den 29/8.

Terminen pågår till och med onsdag v.51 (50 för torsdagar och fredagar) och är 17 (16 för torsdag- och fredagsgrupper) gånger lång.



Du som ridit under föregående termin har automatiskt din plats kvar.

Du måste aktivt avsäga dig din plats om du vill sluta.



Önskar du börja rida men ännu inte gjort någon anmälan är varmt välkommen att göra det.


All kontakt angående ridgrupper 

ska ske via mail: info@dkrs.se


Vi ridlärare:

Marit Glantz MG

Malin Björk MB

Felicia Jonsson FJ

Vilken ridlärare som har vilken grupp ser du i schemat


Vi önskar alla ridande varmt välkomna.



Måndag

Börjar v35

16:30

17:30 - MG

18:30 - MG

19:30- MG

20:30 



Seniorgrupp/kortgruppsplatser

Sandra Zackris Tors

Maria Sjöndin

Karin Ås

Anna Kron 

Emma Thiman (1/2), jämna veckor.

Kicki Ljungström


Juniorgrupp

Ester Konradsdotter

Oline Krutzen

Irmelin Sundberg

Systrarna Bryngelsson

Felicia Halvarsson

..............................

Junior/seniorgrupp

Felicía Jonsson
Ebba Kotak Östberg

Stina Snygg

Emilia Larsson

Emmy Brolin Krutzen

............................




Senior/juniorgrupp

Per Nyström

Madde Åström

Emilia Karlsson

Pia Dahlkvist

Annie Bergström

Ulrika Olsson














Tisdag

Börjar v35

16.30  - MB

17.30 - MB

18:30 - MG

19:30 - MG

20.30 MG


Juniorgrupp

Leja Puusepp

Signe Eriksson

Wilma Åström

Nova Jonsson

Ny elev

...............................



Juniorgrupp

Iris Fredin Palomba 

Karolina Åström

Melina Hansson

Alva Alcaraz

Moa Heijbel

............................


Juniorgrupp

Lisen Lundholm

Agnes Tyberg

Cornelia Gäfvert

Sigrid Sandin

Elin Emretsson

Lovisa Lagerqvist


Seniorgrupp
Anna Eriksson
Madde Lundholm

Maria Nordgren

Hanna Pettersson

Emma Furberg

Beatrice Pettersson

Kortgrupp, max 6 elever, minst 4 elever/gång

Dressyr jämna veckor markarbete  udda veckor 😊

God ridvana krävs.









Onsdag 

Börjar v35

16,45 - MG

17.45 - MB

18:45 - MB

19.45 - MB




Juniorgrupp

Emilia Juhlén

Lina Eriksson

Tilda Bergström

Julia Wängman

Alva Sidenvall

..............................





Juniorgrupp

Elsa Hedman

Julia Hokkanen

Nellie Dahlström

Elle Juhlén

Majken Hedin

Alma Brun





Junior-/

seniorgrupp 

Josefin Jonsson

Linnèa Lindkvist

Emmy Brolin Krutzén

Xandra Fahje

Berit Fahje

Linnéa Hjalmarsson


Nybörjargrupp vuxna

Villemo Nordvall Dässman

Lisa Lantz

Caroline Eriksson

Lisa Eriksson

Petra Fahje

.......................










Torsdag

Börjar v35

17.00 - MB

18.00 - MB

19.00 - MB

19.00 - MB

20.00 - MB


Juniorgrupp, nybörjare

Viggo Lovén

Villemo Lovén

Nova Lund

Ally Österberg

Tyra Österberg

Smilla Norman Eden




Juniorgrupp

Josefin Olsvens

Vilda Lovén 

Eia Rudolphi

Emilia Jonsson

Saga West

Alva West






Dressyr

Jämn vecka

Maj-Lis Persson Gladh 

Chatrine Rolfhamre

Carina Juhlin 

Sofie Rooth

Rebecka Svensk

Margareta Bylund

Working Equitation

Ojämn vecka

Maj-Lis Persson Gladh

Chatrine Rolfhamre

Linn Lindberg

Christina Björk 

Rebecka Svensk

Sofie Rooth


Seniorgrupp


Emma Thiman

Paula Fredin

Monica Dahlström

Linnéa Sedendahl

.........................

.........................











Fredag

Börjar v35

10.30 - MG

16.00 - FJ

16.00 MB

17.10 - FJ

18.10 - FJ

19.10 - FJ

Dressyrgrupp/kortgruppsplatser

Ulla Rosin Schönberg

Ulla-Britt Wallman

Ove Eriksson

Julia Landin Karlsson

Kort

Kort

Hästlekis 

Udda veckor

Börjar v. 35

Nelly Björk

Astrid Crosson

Selma Persson

Miriam Åhs

Holly Eriksson

...........................


Hästlekis

Jämna veckor

Obs! Börjar v. 36

Hilma Gladh

Linn Svensson Warin

Iris Modig

Saga Sundberg

Joni Söderblom

Lilo Lundin Labrooy

Juniorgrupp

Edit Tano

Tuva Broberg

Sigrid Liw

Alvina Eriksson

Matilda Winiger

.............................


Juniorgrupp

Irma Nord

Ester Tano

Era Tano

Elsa Kotak Östberg

Ylva Dellesjö

..............................




Värdinne-ridning

för er som är stallvärdinnor
















Jämn Lördag

Börjar v36







9.00 - MB

9.30-FJ

10.10 - MB

10.50 - FJ

13.00  MB

14:30 - MB

15:30 - MB


Hästlekis


Nova Jacobsson

Telda Nordkvist Tors

My Zettersten

Solveig Liw Myra Östberg

Line Jonsson

Hästlekis


Hillevi Franklin

Julia Vendel

Tyra Fredin

Fanny Dalanes

Idun Tunlid

Milou Rissanen

Isabel Chamorro Andersson


Hästlekis

Alice Fredin

Ebba Trolin

Irmelin Moo Jonsson

Isabel Bergström

Ida Sivertun

Vera Ulander


Ponnyridning.


Prova på att rida

50 kr

Anmälan senast 

fredagen innan via SMS.


Working Equitation junior/senior

Lisen Lundholm

Louise Vendel

Felicia Jonsson

Maria Hällgren

Eia Rudolphi

..............................



Working Equitation

Magdalena Erdelyi

Carina Julin

Chatarina Öst Wilkens

Olivia Karlsson

Evelina Björk

Helena Olsson